Чи слід брати гроші в борг у друга

2 Січ by Melvin

Чи слід брати гроші в борг у друга

Коли мова заходить про гроші, навіть в найкращих відносинах може статися розлад. А деякі люди у фінансових питаннях і зовсім проявляють себе не з кращого боку. Якщо ви вирішили попросити в борг у знайомих, грамотно складена розписка захистить вас як позичальника. Але перш ніж звертатися з проханням позичити грошей щоб купити телефон в кредит онлайн Україна, переконайтеся, що це не буде помилкою.

І ось питання, які потрібно собі поставити.

Ви впевнені, що повернете борг вчасно?

Зарплату можуть і затримати, і тоді ви ризикуєте затягнути повернення, зіпсувавши відносини з близькою людиною. У МФО на такий випадок передбачена пролонгація. Друг же, навпаки, в разі затримки може сам опинитися у скрутному становищі.

Чи зможете ви віддати гроші раніше? 

Непередбачені витрати трапляються у всіх. Можливо, позичальнику самому терміново знадобляться гроші. Тоді він попросить вас повернути борг раніше. В особистих стосунках доводиться йти назустріч, щоб не відчувати себе винуватим. 

Готові на відповідні послуги? 

У близьких не прийнято давати в борг під відсотки. Але не виключено, що друзі будуть чекати від вас іншої подяки, особливо якщо мова йде про велику суму. Наприклад, ваш друг через якийсь час сам попросити гроші в борг, і відмовити буде незручно. У випадку ж з МФО ваші зобов’язання прописані в договорі, і нічого більшого від вас чекати не будуть.

Як бачите, позичати гроші у знайомих – не найкраща ідея. Але якщо ви збираєтеся це зробити, складіть боргову розписку.

Як оформити боргову розписку

  • Сума боргу. Іноді можна забути точну цифру, і до дати повернення не зійтися в думках з позикодавцями. Обов’язково вказуйте суму позики, щоб до моменту повернення не виявилося, що ви повинні повернути більше, ніж займали.
  • Дата повернення. Формулювання типу “на місяць” або “до наступного тижня” небезпечні своєю неточністю. Щоб не виникало подібних непорозумінь, обов’язково прописуйте точну дату повернення у форматі “число-місяць-рік”.
  • Розмір неустойки. Ситуації бувають різні, і повернути гроші вчасно іноді не виходить. Пропишіть розмір неустойки. Наприклад, що за кожен день прострочення сума збільшується на 0,5%. На перший погляд, це виглядає не по-дружньому. Але такий підхід дозволить компенсувати незручності.

До того ж, якщо в розписці не обумовлена неустойка, в разі затримки від вас можуть зажадати ще більшу суму.

І ще кілька важливих порад:

  • Перевірте коректність паспортних даних, а також дату оформлення боргової розписки
  • Факт повернення необхідно зафіксувати відповідною розпискою про повернення боргу. Вона повинна бути написана від руки і при свідках, які можуть підтвердити, що ви повернули борг.
  • Розраховуйте боргове навантаження перш, ніж брати гроші.

На відміну від дружнього обов’язку, умови надання онлайн кредиту готівкою в МФО регламентовані, як і наслідки затримки. Ваші права будуть захищені законом в будь-якій ситуації. До того ж, своєчасне погашення позики в МФО підвищує кредитний рейтинг і сприяє ухваленню великих сум кредитування – наприклад, на покупку автомобіля через Ощадбанк кредит онлайн або відкриття бізнесу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *